کاشت گوجه‌فرنگی در ناسا

کاشت گوجه فرنگی را در خانه انجام دهید تا ارگانیک مصرف کنید!

تصور کنید، گوجه فرنگی را در خانه بکارید و در کنار پنجره بگذارید و هر روز آن را ببینید که دارد آرام آرام بزرگ و بزرگ‌تر و خوشرنگ‌تر می‌شود و زمانی که کاملا رسیده شد، می‌توانید آن را از شاخه بچینید و نوش جان کنید. باغبانی و میل کردن محصولی که خودتان کاشته‌اید بسیار لذت‌بخش است که پیشنهاد می‌شود حتما آن را امتحان کنید! در این مقاله قصد داریم تا مراحل کاشت گوجه فرنگی ارگانیک را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما تا انتهای این مقاله از وبلاگ چین چین همراه باشید!

برای کاشت گوجه فرنگی چه وسایلی لازم داریم؟

  • بذر گوجه فرنگی
  • خاک گلدان
  • گلدان
  • کود مایع برای تقویت خاک

 

مراحل کاشت گوجه فرنگی در خانه:

گام اول:

شیارهای کوچکی را بر روی خاک ایجاد کنید و بذرهای گوجه فرنگی را درون شیارها قرار داده و روی آن به اندازه دو برابر حجم بذرها خاک بریزید.

گام دوم:

باید به این نکته توجه کنید که عمق شیارها نباید خیلی عمیق باشد تا بذرها گندیده نشود و هر روز باید سطح خاک را مرطوب کنیم و نه خیس! باید آبیاری به وسیله آبپاش باشد تا دانه‌ها جا به جا نشود!

نکته اول:

خاک مورد استفاده برای کاشت گوجه فرنگی باید سبک باشد تا بذر را خفه نکند!

نکته دوم:

بذر گوجه فرنگی بعد از غروب خورشید دیگر میلی به آبیاری ندارد و روند آب‌رسانی باید حتما قبل از غروب آفتاب باشد!

گام سوم:

بعد از اینکه بذرها جوانه زد و سر از خاک بیرون آورد نام بذرها را نشاء می‌نامند و در این مرحله باید نشاها را از خاک درآورده و هر کدام از آن‌ها را در یک گلدان بکارید! اگر قصد آن را دارید که یک باغچه از گوجه فرنگی داشته باشید باید هر کدام از نشاها را به فاصله ۴۰ تا ۶۰ سانتی متری از همدیگر بکارید.

نکته اول:

وقتی نشاها به ارتفاع سی سانتی متری رسید آن‌ها را با یک طناب آویزان کنید تا بر روی زمین نیفتد!

نکته دوم:

وقتی نشاء‌ها گل داد باید ساقه گیاه را تکان دهید تا گرد گل‌ها پخش شود؛ این نکته برای باروری گیاه بسیار مفید است!

 

کودهای مایع تقویت کننده برای کاشت گوجه فرنگی:

برای تقویت خاکی که بر روی بذرهای گوجه فرنگی ریخته‌اید بهتر است که هر دو هفته یک بار کودهای مایع بر روی آن بریزید تا محصولی مرغوب به دست بیاید!

فواید موجود در مصرف گوجه فرنگی ارگانیک به اندازه‌ای است که در کنار هر وعده غذایی باید این میوه خوش رنگ را قرار داد. در ادامه با گوجه فرنگی‌های چین چینی بیشتر آشنا خواهیم شد!

 

کاشت گوجه

 

گوجه فرنگی‌های مرغوب چین چینی:

کارخانه چین چین برای تولید محصولاتی با کیفیت از مزارعی در خراسان گوجه‌فرنگی‌ را برداشت می‌کند و آن‌ها را تبدیل به رب گوجه فرنگی و رب خانگی کرده و به دست شما مصرف‌کنندگان عزیز می‌رساند.
سلامت شما هدف اصلی چین چین است که تا به امروز محقق شده و در سال ۱۳۹۸ توانسته تندیس برند محبوب مصرف کننده را کسب کند که این امر از ارزنده‌ترین افتخارات به دست آمده چین چین است.

 

برای خواندن منبع این مقاله کلیک کنید!