طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی

طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی مخصوص را بدانید!

مواد لازم

گوجه‌فرنگی خرد شده

۵/۱ کیلوگرم

ساقه و برگ کرفس خرد شده

۱ فنجان

پیاز خرد شده

۱ فنجان

سایر مواد لازم

شکر

۲ قاشق غذاخوری

نمک

1 قاشق چای‌خوری

فلفل سیاه

اندکی

آب گوجه‌ فرنگی یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های دنیا است. چرا که حتی خیلی از افرادی که گوجه‌ فرنگی را دوست ندارند، در مقابل طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی نمی‌توانند مقاومت کنند.
گوجه‌ فرنگی به تنهایی مزایای فراوانی دارد، اما از آن جایی که مصرف آن به صورت مایع راحت‌تر و دلچسب‌تر است، نوشیدن آب گوجه‌فرنگی بسیار توصیه شده است.

توصیه به نوشیدن آب گوجه فرنگی

دکتر پی‌مین چاو، استاد صنایع غذایی دانشکده‌ پزشکی تایوان در سال ۲۰۱۵ مطالعه‌ای را بر روی ۲۵ زن جوان انجام داد و در طی آن، به هر کدام از آنها برای مدت دو ماه، روزانه ۲۶۰ سی‌سی آب گوجه‌ُفرنگی داد. در پایان این مدت، افراد همگی وزن، چربی‌های انباشته‌ و حتی کلسترول کمتری به نسبت قبل از آغاز آزمایش داشتند.

البته که همه‌ی پزشکان و متخصصین تغذیه یک طرز تهیه‌ ساده را برای طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی توصیه می‌کنند:«گوجه‌فرنگی را داخل مخلوط‌کن بریزید، سپس بنوشید» اما آب گوجه‌فرنگی که چین‌چین به شما پیشنهاد می‌کند اندکی جزییات بیشتری دارد:

گام اول برای طرز تهیه‌ طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی

تمام مواد را داخل یک قابلمه‌ بزرگ بریزید، با آتش تند محتوای داخل قابلمه را به جوش بیاورید، صبر کنید تا مواد کاملا غلیظ و شبیه سوپ شود. این فرآیند حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد و در طول این مدت لازم نیست در قابلمه را بسته باشید. نوش جان 🙂

گام دوم برای طرز تهیه‌ طرز تهیه‌ آب گوجه‌ فرنگی

سپس مایع غلیظ تهیه شده را از صافی بگذرانید و بگذارید کاملا خنک شود و بعد در ظرفی در بسته داخل یخچال قرار دهید تا خنک‌تر و گواراتر شود. در ضمن، برای یک هفته می‌توانید از این آب‌گوجه‌فرنگی در داخل یخچال نگهداری کنید.

محصولاتی از گوجه فرنگی به دست چین چین

علاوه بر آب گوجه فرنگی که خواص بسیار زیادی دارد از دیگر محصولات به دست آمده گوجه فرنگی می‌توان به رب گوجه خانگی چین چین نیز اشاره کرد که به صورت استاندارد و با به روزترین تکنولو‌ژی‌های روز دنیا تهیه می‌شود. گوجه فرنگی بمبی از انواع ویتامین‌هاست که در مصرف آن باید زیاده روی کرد.