کاشت گوجه

رب گوجه سرطان را درمان می‌کند!

بنا بر تحقیقات به عمل آمده تاثیر رب گوجه در درمان سرطان شگفت‌انگیز است لذا در این مقاله از وبلاگ چین‌چین قصد داریم در مورد گوجه فرنگی صحبت کنیم که یکی از میوه‌های معجزه آسایی است که سلامتی شما را تضمین می‌کند. پس لطفا با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا با رازهای نهفته در این میوه درمانگر آشنا شوید.

رونمایی از شناسنامه گوجه فرنگی

جالب است بدانید که برخلاف باور غلط بسیاری از افراد، گوجه فرنگی میوه است و جزو دسته تره‌ بار قرار نمی‌گیرد و آن را می‌توان یک بمب فعال سرشار از ویتامین C و لیکوپن دانست که پای ثابت بسیاری از غذاهای مردم دنیا است و به صورت خام، پخته و یا رب گوجه‌فرنگی استفاده می‌شود.

از حقایق جالبی که درمورد گوجه فرنگی باید بدانید این است که این میوه را ناصرالدین شاه از فرنگ به ایران آورد و بسیار موافق با ذائقه‌های ایرانیان قرار گرفت. روزهای اولی که گوجه فرنگی پا به ایران گذاشت آن را بادمجان ارمنی یا رومی نامیدند و قاجاریان در مزارع خود آن را پرورش دادند تا که امروز بر سر هر سفره‌ای گوجه فرنگی جا خوش کرده است.

رب گوجه‌فرنگی را دارو بدانید!

اگر لیستی در مورد ویتامین‌ها و مواد مغذی که در گوجه فرنگی و رب گوجه‌فرنگی وجود دارد را جمع‌آوری کنیم شاید شما با دیدن این لیست به تاثیر رب گوجه‌فرنگی  در درمان سرطان ایمان آورید و دست از خوردن گوجه فرنگی بر نمی‌دارید. ویتامین‌های زیر تنها یک گوشه از خواص بسیاری زیاد گوجه فرنگی است که تاثیر رب گوجه‌فرنگی در درمان سرطان را میسر می‌کند:

ویتامین‌های گوجه فرنگی شامل:

مواد معدنی گوجه فرنگی شامل:

 • اسیدفولیک
 • بتاکاروتن
 • کلسیم
 • فسفر
 • پتاسیم
 • فیبر
 • سدیم
 • گوگرد
 • کمی آهن
 • مس
 • روی

مواد موجود در گوجه فرنگی که تاثیر رب گوجه‌فرنگی در درمان سرطان را دو چندان می‌کند؛آنتی‌اکسیدان‌ها لیکوپن و بتاکارتن است که با رسیدن این مواد به بدن شما علاوه بر این که سرطان را از خود دور می‌کنید، تاثیرات گذر زمان نیز، کمتر بر ظاهر شما تاثیر می‌گذرد و بنابراین دیرتر پیر خواهید شد. علاوه بر سرطان گوجه فرنگی و رب گوجه شما را از ابتلا به بیماری‌های قلبی، چاقی و دیابت در امان نگه می‌دارد.

ویتامین A موجود در گوجه فرنگی

ویتامین A موجود در گوجه فرنگی بینایی شما را تقویت می‌کند و موجب می‌شود بزرگترین عضو بدن شما که پوست است در سلامتی کامل به سر ببرد.

یکی از علت‌هایی که در طبخ حبوبات از رب گوجه‌فرنگی استفاده می‌کنن به این خاطر نیست که از تاثیر رب گوجه در درمان سرطان خبر دارن بلکه از به این علت هست که رب گوجه هضم موادی را که در آن نشاسته فراوان وجود دارد را آسان می‌کند.

 پیشگیری همیشه بهتر از درمان سرطان است!

سرطان بیماری است که بیشتر مبتلایان به آن برای ادامه زندگی تلاش می‌کنند و هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را می‌پردازند که شاید غیر قابل جبران باشد. وقتی یک نفر به سرطان مبتلا می‌شود تنها او نیست که با این مریضی دست و پنجه نرم می‌کند بلکه یک خانواده و شاید یک جامعه تحت الشعاع درمان این مریضی به تکاپو می‌افتند. پس یکی از بهترین راه‌حل‌هایی که می‌توان برای درمان سرطان پیش گرفت، پیشگیری از ابتلا به سرطان است.

یکی از راه‌حل‌های درمان سرطان اصلاح رژیم غذایی است و جای دادن موادی که خاصیت ضدسرطانی دارد . در این مقاله تاثیر رب گوجه‌فرنگی در درمان سرطان بیان شد، پس لطفا به هر بهانه‌ای در غذاهای خود از گوجه فرنگی و رب گوجه استفاده کنید.

کلام آخر

انتخاب رب گوجه‌فرنگی یکی از گام‌هایی است که باید به آن توجه شود. رب گوجه فرنگی چین چین از بهترین و مرغوب‌ترین گوجه‌ها دستچین می‌شود زیرا به سلامت مصرف‌کننده اهمیت می‌دهد و همین امر موجب شده است که چین چین افتخار این را داشته که برند محبوب مصرف‌کنندگان در سال ۱۳۹۸ معرفی شود.

برای مطالعه منبع مقاله کلیک کنید.