طرز تهیه‌ی آب گوجه‌فرنگی

طرز تهیه‌ی آب گوجه‌فرنگی

مواد لازم

گوجه‌فرنگی خرد شده

۵/۱ کیلوگرم

ساقه و برگ کرفس خرد شده

۱ فنجان

پیاز خرد شده

۱ فنجان

سایر مواد لازم

شکر

۲ قاشق غذاخوری

نمک

1 قاشق چای‌خوری

فلفل سیاه

اندکی

آب گوجه‌فرنگی یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های دنیا است. چرا که حتی خیلی از افرادی که گوجه‌فرنگی را دوست ندارند، در مقابل آب گوجه‌فرنگی نمی‌توانند مقاومت کنند. گوجه‌فرنگی به تنهایی مزایای فراوانی دارد، اما از آنجایی که مصرف آن به صورت مایع راحت‌تر و دلچسب‌تر است، نوشیدن آب گوجه‌فرنگی بسیار توصیه شده است..

دکتر پی‌مین چاو، استاد صنایع غذایی دانشکده‌ی پزشکی تایوان در سال ۲۰۱۵ مطالعه‌ای را بر روی ۲۵ زن جوان انجام داد و در طی آن، به هر کدام از آنها برای مدت دو ماه، روزانه ۲۶۰ سی‌سی آب گوجه‌ُفرنگی داد. در پایان این مدت، افراد همگی وزن کمتر، چربی‌های انباشته‌ی کمتر و حتی کلسترول کمتری به نسبت قبل از آغاز آزمایش داشتند.

البته که همه‌ی پزشکان و متخصصین تغذیه یک طرز تهیه‌ی ساده را برای آب گوجه‌فرنگی توصیه می‌کنند:«گوجه‌فرنگی را داخل مخلوط‌کن بریزید، سپس بنوشید» اما آب گوجه‌فرنگی که چین‌چین به شما پیشنهاد می‌کند اندکی جزییات بیشتری دارد:

تمام مواد را داخل یک قابلمه‌ی بزرگ بریزید، با آتش تند محتوای داخل قابلمه را به جوش بیاورید، صبر کنید تا مواد کاملا غلیظ و شبیه سوپ شود. این فرآیند حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد و در طول این مدت لازم نیست در قابلمه را بسته باشید.

سپس مایع غلیظ تهیه شده را از صافی بگذرانید و بگذارید کاملا خنک شود و بعد در ظرفی در بسته داخل یخچال قرار دهید تا خنک‌تر و گواراتر شود. در ضمن، برای یک هفته می‌توانید از این آب‌گوجه‌فرنگی در داخل یخچال نگهداری کنید.

نوش جان 🙂