آلبالو و دیابت

آلبالو و دیابت دو دشمن دیرینه هستند!

همه ما با آلبالو آشنا هستیم و مزه شیرین، ترش و گاهی اوقات ملس آن را چشیده‌ایم. اما امیدواریم که کمتر کسی تجربه دیابت را داشته باشد و هر کسی که این مقاله از وبلاگ چین‌ چین را مطالعه می‌کند به فکر پیشگیری از دیابت باشد، با ما همراه باشید تا از رابطه آلبالو و دیابت بیشتر مطلع شوید!

یک دنیاسلامتی در آلبالوی یک سانتی!

ویتامین‌های موجود در آلبالو عبارتند از  A.B.C که  مواد معدنی موجود در آلبالو که با خوردن آن به بدن شما می‌رسد شامل: آهن، کلسیم، فسفر، کلر، گوگرد، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مس، روی، منگنز و کوبالت است.
قند موجود در این میوه از نوع لولوز است و مناسب برای افرادی است که مبتلا به دیابت هستند. پس آلبالو و دیابت را جدی بگیرید و از خوردن آن غافل نشوید!

 آلبالو تنها یک میوه نیست بلکه درمانگر است!

«آنتوسیانین» رمز موفقیت آلبالوی قهرمان است که این میوه را یک درمانگر بالقوه کرده است و با مصرف آن معجزه آلبالو برای مصرف‌کننده بالفعل خواهد شد! مبتلایان به دیابت نوع دوم در صورت مصرف این میوه خطرات بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهند.

 تحقیقات متخصصان در مورد آلبالو و دیابت نوع دوم

طبق آزمایش‌های انجام شده در ارتباط با آلبالو متخصصان دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسیده‌اند که آنتوسیانین‌های موجود در آلبالو علاوه بر این که خطرات ناشی از سکته و دیگر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد از همه مهم‌تر فشار و چربی خون را نیز از بین می‌برد که این امر برای مبتلایان به دیابت نوع دوم بسیار حیاتی است.

نتایج تحقیقات در مورد آلبالو و دیابت نوع دوم

روند تحقیقات به عمل آمده از آلبالو و دیابت به این نتیجه ختم شد که با توجه به نتیجه که ۱۶ خانم مبتلا به دیابت در ۶ هفته مورد آزمایش قرار گرفتند قبل از مصرف آلبالو و بعد از نوش جان کردن آن، سطح فشارخون سیستولیک و دیاستولیک خون آنها کاهش چشمگیری کرد و برای همه از جمله مبتلایان دیابت نوع دوم مشخص شد که آلبالو دشمن خونی دیابت هست. پس لطفا اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید تا می‌توانید آب البالو نوش جان کنید!

در انتخاب آلبالو دقت کنید!

با توجه به خواص آلبالو که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد؛ باید در انتخاب و تهیه آلبالو نیز دقت کرد چون اگر این میوه سالم نباشد نمی‌تواند برای بدن نیز مفید باشد پس در ادامه با ویژگی‌های آلبالوی سالم بیشتر آشنا شوید!

رنگ آلبالو

آلبالو باید رسیده باشد و رنگ شفاف و درخشانی داشته باشد، اگر از آلبالویی استفاده کنید که رنگ آن کاملا قرمز نیست هضم آن برای معده سخت بوده و منجر به سوءهاضمه نیز می‌شود.

نحوه نگهداری آلبالو

هنگامی که آلبالو را تهیه می‌کنید؛ آلبالوها را نشسته درون یخچال بگذارید، اگر به آلبالو آب زده شود در کمترین زمان ممکن فاسد شده و خواص خود را از دست می‌دهد لذا بهتر است که به اندازه مصرف، آلبالوها را بشورید و نوش جان کنید.

مربای آلبالوی چین چین

آلبالو و دیابت

آلبالو در تمام فصول در دسترس نیست و از قدیم الایام راه‌های زیادی برای مصرف این میوه به کار برده می‌شده تا بتوان در تمام روزهای سال از خواص زیادی که آلبالو دارد بهره‌مند شد! یکی از این روش‌ها، تهیه مربای آلبالو است که طرفداران زیادی دارد! مربای آلبالوی چین چین دستچین شده از زمین‌های کشاورزی ایران‌زمین بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را با استفاده‌ از به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیا به شما ارائه می‌کند!

برای مطالعه منیع این مقاله کلیک کنید.