تغذیه‌ سالم

تغذیه سالم

تغذیه سالم بر خلاف آنچه بسیاری گمان می‌کنند، فقط محدودیت‌های سخت در غذا خوردن و محدود کردن خود از غذاهایی که دوست دارید و تلاش برای همیشه لاغر ماندن نیست. بر عکس، تغذیه سالم یعنی داشتن احساس خوب از تغذیه و زندگی.  اگر شما هم از توصیه‌های متنوع و گاه متناقضی که راجع به تغذیه سالم در اینترنت و رسانه های مختلف می‌بینید خسته شده‌اید باید بگوییم که تنها نیستید. به نظر می‌رسد که به ازای هر کارشناس تغذیه‌ای که به شما بگوید فلان غذا برای شما خوب است، می‌توان یک کارشناس دیگر پیدا کرد که

دقیقا بر خلاف نظر او را ابراز کند. اما چند نکته است که رعایت آن ها می تواند تأثیری بسیار زیاد در تغذیه شما داشته باشد. این نکات را با هم مرور خواهیم کرد:

 خود را برای موفقیت مهیا کنید

به منظور مهیا کردن خود برای موفقیت، به یک رژیم غذایی سالم با گام‌های ساده و قابل اجرا مانند اضافه کردن سالاد به وعده‌های غذایی‌تان به جای برداشتن سنگ‌های بزرگ بی‌اندیشید. بعد از اینکه این تغییر کوچک به عادت همیشگی تبدیل شد، می‌توانید انتخاب‌های دیگری هم برای زندگی سالم‌تر داشته باشید.

بیشتر غذاهایی که میل می کنید را خودتان آماده کنید

غذا پختن در خانه کمک می‌کند تا متوجه شوید دقیقا چه چیزی را می‌خورید و نظارت بیشتری بر آنچه بر آن اسم غذا می‌گذارید داشته باشید.

تغییرات درستی را آغاز کنید

وقتی استفاده از مواد ناسالم را در رژیم غذایی خود کاهش می‌دهید مهم است آن را با گزینه‌های سالم جایگزین کنید. جایگزین کردن چربی‌های مصنوعی خطرناک با چربی‌های سالم طبیعی (مثل جایگزین کردن جوجه سوخاری با ماهی بریان یا گریل شده) تغییر مثبتی در سلامت شما خواهد داشت. جایگزین کردن چربی حیوانی با کربوهیدرات‌ها، برای مثال جایگزین کردن صبحانه ژامبون با شیرینی مثل دونات، تغییری در ریسک ابتلا به بیماری قلبی نخواهد داشت و شما را سرحال‌تر نخواهد کرد.

ساده بگیرید!

بجای حساسیت بیش از حد روی میزان کالری مصرفی روزانه، توجه خود را بر رنگ، تنوع و تازگی غذا معطوف کنید. سعی کنید کمتر مواد فرآوری شده مصرف کرده و مواد اولیه غذای خود را تازه تهیه کنید.

برچسب ها را بخوانید

مهم است که در مورد آنچه در غذای‌تان استفاده می‌کنید حساس باشید. بنابراین برچسب روی محصولات صنعتی را بخوانید و از میزان قند و روغن آن‌ها مطلع باشید.

بر احساس خود بعد از خوردن غذا تمرکز کنید

این کار باعث می شود عادت‌ها و طعم‌های درست غذایی را شناخته و پرورش دهید. سالم‌ترین غذایی که می‌خورید، بهترین حسی است که بعد از خوردن آن تجربه می‌کنید. خوردن فست‌فودها امکان احساس ناراحتی، تهوع و تخلیه انرژی بعدی را افزایش می‌دهد.

زیاد آب بنوشید

خوردن آب کمک می‌کند تا مواد غیر لازم و سموم با سرعت بیشتری از بدن دفع شود. متاسفانه هنوز افرادی هستند که به دلیل کمبود آب لازم در بدن، خستگی، بی‌حالی و سردرد را تجربه می کنند. یک اشتباه متداول این است که احساس تشنگی با گشنگی اشتباه گرفته شود. بنابراین نوشیدن کافی آب کمک می کند، انتخاب های درست‌تری برای غذا داشته باشید.

تغذیه سالم با محصولات سالم

برای تغذیه سالم حتما باید از محصولات سالم و بهداشتی استفاده کنید. چین چین با تولید انواع رب گوجه فرنگی، خیارشور، زیتون، ترشی، مربا، خوراک بادمجان، کنسرو لوبیا چیتی، ذرت شیرین، نخود سبز و… به شما تضمین می‌دهد که بهترین کیفیت و سالم‌ترین محصولات را برای شما تهیه می‌کند.