کدوی شکم پر

کدوی شکم پر

مواد لازم

کدوی بزرگ

یک عدد

فلفل دلمه‌ای

نصف یک عدد

گوجه‌فرنگی کوچک

یک عدد

گوجه‌فرنگی گیلاسی سفت

به مقدار لازم

سایر مواد لازم

رب گوجه‌فرنگی چین چین

یک قاشق غذاخوری

پیاز پوست قرمز بزرگ

یک عدد

حبه سیر

سه عدد

جعفری

کمی

نمک و فلفل

به مقدار لازم

اگر به دنبال روشی هستید که بدون آسیب زدن به سلامتی خود وزنتان را کاهش دهید، وقت آن است که غذاهایی که در آن کدوی سبز وجود دارد را در رژیم غذایی خود بگنجانید. کدوی سبز میوه ای است که بر خلاف خیار، با آن شبیه سیفی‌جات رفتار شده و  بیشتر بصورت پخته (آب پز، سرخ شده و گریل) در کنار ظرف‌های غذا بعنوان دورچین قرار می‌گیرد.

اما روش طبخ دیگری که برای کدو استفاده می‌شود، کدوی شکم پر است که شباهت زیادی به دلمه دارد. در این روش داخل کدو را خالی و با سبزیجات مختلف و گاهی گوشت پر کرده و می‌پزند. جالب است بدانید که کدو بجز میزان فیبر بالا و کالری بسیار پایین داری مقادیر بالایی ویتامین A، ویتامین C، پتاسیم و فولیک اسید است که در کنار کمک به رژیم غذایی شما برای کنترل وزن، در تقویت سیستم ایمنی، بینایی و کاهش سطح هموسیستئین (Homocysteine) که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی بسیار مفید است، موثر است.

برای پخت غذایی کم کالری که به لحاظ ارزش غذایی بسیار غنی باشد کافی است:

کدو را خوب شسته، دو سرش را بزنید و از وسط نصف کنید. درون کدو را خوب خالی کنید. گوجه‌فرنگی، سیر، رب گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، جعفری‌ها ( دو سه ساقه جعفری را نگهدارید تا بعنوان تزیین از آن استفاده کنید) و نمک و فلفل را در مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید. درون کدوها را با مخلوط آماده شده و پیاز خلال شده پر کرده و گوجه‌فرنگی‌های گیلاسی از وسط نصف شده را روی آن گذاشته و بخارپز کنید. روی کدوها را با چند برگ جعفری تزیین کرده و به میزان لازم نمک و فلفل بر روی آن پاشیده و این غذای کم کالری و سالم را میل فرمایید. نوش جان 🙂