لازانیا با خاویار بادمجان

دستور پخت لازانیا با خاویار بادمجان

مواد لازم

فلفل قرمز

3 عدد

خاویار بادمجان چین چین

300 گرم

لازانیای پخته شده

9 عدد

ریحان تازه به صورت خرد شده

1/2 فنجان

سایر مواد لازم

پنیر موزارلا رنده شده

200 گرم

نمک

به مقدار لازم

پودر فلفل

به مقدار لازم

سس گوجه فرنگی

حدود 4 فنجان (1 لیتر)

اگر از طرفداران لازانیا هستید و به دنبال تجربه طعم های جدید، امتحان بادمجان به همراه لازانیا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با ما همراه باشید تا با دستور پخت لازانیا با خاویار بادمجان آشنا شوید.

مراحل تهیه لازانیا با خاویار بادمجان

  • با بالاترین درجه ممکن، سینی فر خود را، از قبل گرم کنید.
  • فلفل ها را نصف کنید، دانه های آن ها را جدا کرده و به پشت، روی سینی بخوابانید.
  • فلفل ها را تا زمانی که رنگ آن ها به سیاه نزدیک شود، کباب کنید. آن ها را در یک ظرف کاملاً بسته قرار دهید تا سرد شوند.  سپس آن ها را پوست کنده و به پشت بخوابانید.
  • برای چیدن لازانیاها، ابتدا قسمت پایینی ظرف مورد نظر خود را به اندازه ۲۸ × ۱۸ سانتیمتر با نیمی از سس گوجه فرنگی خود بپوشانید. سه ورقه از لازانیا را روی سس بخوابانید. فلفل ها و ریحان را روی آن بریزید. سه ورقه دیگر لازانیا را روی آن ها گذاشته و سپس خاویار بادمجان را روی آن بریزید. در نهایت سه ورقه باقی مانده از لازانیاها را روی آن ها چیده و سپس سس گوجه فرنگی و پنیر بریزید.
  • حدود ۲۰ دقیقه برای پخته شدن لازانیا زمان بگذارید. بعد از برشته شدن، آن را بیرون گذاشته و برای سرو آن، ۵ دقیقه صبر کنید.

نکته: برای بهتر کردن طعم آن، می توانید قبل از پخت، کمی پنیر پارمزان رنده شده بر روی لازانیا بریزید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تهیه خاویار بادمجان می‌توانید به مقاله طرز تهیه خاویار بادمجان مراجعه کنید، البته در نظر داشته باشید که برای راحتی بیشتر می‌توانید از کنسرو خاویار بادمجان چین چین استفاده کنید.