خواص دارویی نخودفرنگی

خواص دارویی نخودفرنگی که برای سلامتی بدن معجزه می‌کند!

در این مقاله از وبلاگ چین چین قصد داریم تا با خواص دارویی نخودفرنگی آشنا شویم. تحقیقاتی که در آمریکا صورت گرفته است این نتیجه را به همراه داشته که کسانی که نخود فرنگی مصرف می‌کنند و از فولیک اسید سرشاری که در آن هست بهره می‌برند از مرگ ناشی از مشکلات قلبی و عروقی نجات پیدا می‌کنند. با ما همراه باشید تا با خواص دارویی نخودفرنگی‌ که سفیر سلامت قلب و عروق است بیشتر آشنا شویم.

چرا باید نخودفرنگی را سحرآمیز برای سلامتی بدانیم؟

 اگر دوست ندارید سرطان بگیرید نخود فرنگی بخورید!

یکی از خواص درمانی نخودفرنگی ضدسرطان بودن آن است به این علت که نخودفرنگی سرشار از ویتامین c بوده و مانع از تخریب سلول‌ها از طریق رادیکال‌های آزاد می‌شود. سرطان‌های زیادی از جمله سرطان سینه، تخمدان در خانم‌ها و سرطان پروستات و هورمون‌های جنسی و… منشا آن،کمبود ویتامین c است.

 نخودفرنگی برای حفظ تناسب اندام معجزه می‌کند!

مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در نخودفرنگی وجود دارد که چربی‌سوزی بدن را بالا می‌برد که در نتیجه آن موجب تناسب اندام مصرف‌کننده خواهد شد. ویتامین‌های گروه B از جمله B1، B6،B2 و B3 کوره‌ای از آتش را در بدن به وجود می‌آورد که سوخت آن تنها با چربی‌های مضر بدن تامین می‌شود و برای

 یکی از خواص دارویی نخودفرنگی ضدافسردگی بودن است.

اگر احساس کسل بودن می‌کنید و یا حس افسردگی در شما به وجود آمده است تا می‌توانید نخودفرنگی بخورید زیرا ویتامین‌های موجود در آن موجب احساس نشاط و سرزندگی در فرد می‌شود و سرشار از پروتئین است که انرژی بدن را نیز تامین می‌کند.

 نخودفرنگی بخورید تا دیابت نگیرید!

یکی از خواص دارویی نخودفرنگی که بسیار اعجاب‌انگیز است پایین بودن شاخص گلوکز بوده که باعث می‌شود شخص مصرف‌کننده نخودفرنگی به دیابت مبتلا نشود و قند خون را نیز به صورت دقیقی تنظیم می‌کند.

زنان در دوره بارداری نباید از خواص دارویی نخودفرنگی غافل شوند!

فولاتی که در نخودفرنگی وجود دارد موجب سلامتی سیستم ایمنی بدن مادر می‌شود و از نارسایی‌های عصبی نوزاد نیز جلوگیری می‌کند.

 کلام آخر:

در انتخاب نخودفرنگی تازه و با کیفیت که مواد غذایی آن حفظ شده و خاصیت خود را در حین فرآوری از دست نداده باشد، دقت کنید. کنسرو نخودفرنگی  با استفاده از به‌ روزترین تکنولوژی‌های دنیا تهیه شده و به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد تا در حفظ سلامت خانواده‌های ایرانی گامی کوچک را برداشته باشد.

این مقاله را در  لینکدین چین چین دنبال کنید!