اسپرینگ رول گوشت با خوراک خاویار بادمجان

اسپرینگ رول گوشت با خوراک خاویار بادمجان

مواد لازم

گوشت چرخ کرده

200 گرم

قارچ خرد شده

4/3 فنجان

فلفل دلمه‌ای خرد شده

1/2 عدد

خمیر یوفکا

5 برش

خوراک خاویار بادمجان

به مقدار لازم

سایر مواد لازم

پنیر موزارلا رنده شده

یک فنجان

روغن

دو قاشق غذاخوری

در این مقاله قصد داریم طرز تهیه یک غذای ساده، خوشمزه و سالم را معرفی کنیم. اگر از خوردن غذاهای تکراری خسته شده‌اید و یا از علاقه‌مندان غذاهایی هستید که با گوشت و بادمجان تهیه می‌شوند به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً اسپرینگ رول گوشت با خوراک خاویار بادمجان را امتحان کنید. یکی از مزیت‌های این غذای خوشمزه و سبک این است که می‌توان آن را به عنوان میان‌وعده و در دورهمی‌ها نیز مصرف کرد.

مراحل تهیه اسپرینگ رول گوشت با خوراک خاویار بادمجان

  • پیازها را در یک ظرف با یک قاشق غذاخوری روغن تفت دهید و پس از اینکه پیازها طلایی شدند، گوشت را به ظرف اضافه کنید و ترکیب را هم بزنید تا گوشت به خوبی باز و سرخ شود.
  • یک ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید، سپس قارچ را به آن اضافه کنید. صبر کنید تا قارچ‌ها آب بیندازند و آب آن‌ها کاملاً تبخیر شود. سپس یک قاشق غذاخوری روغن به ظرف اضافه کنید و بگذارید قارچ‌ها سرخ شوند.
  • قارچ‌ها را به ترکیب گوشت و پیاز اضافه کنید و سه تا چهار دقیقه تفت دهید.
  • فلفل دلمه‌ای را به ترکیب گوشت و قارچ اضافه کنید و با کمی آب در یک ظرف دربسته قرار دهید و بگذارید ۳۰ دقیقه بپزد و آب ظرف بخار شود.
  • خمیر یوفکا را باز کنید و یک پنجم مواد تهیه شده را در گوشه‌ای از آن بریزید، کمی پنیر موزارلا روی آن بپاشید و از همان گوشه شروع به پیچیدن خمیر کنید. این کار را برای تمام برش‌های خمیر انجام دهید.
  • روغن را در ظرف مخصوص بریزید و حرارت دهید و اسپرینگ رول‌ها را داخل آن سرخ کنید. توجه داشته باشید که نباید با اسپرینگ رول‌ها ظرف را پر کنید. اگر ظرف شما کوچک است می‌توانید اسپرینگ رول‌ها را تک تک سرخ کنید.
  • پس از اینکه اسپرینگ رول‌ها کاملاً سرخ شدند، آن‌ها را از ظرف خارج کنید. توصیه می‌شود در پایان کار اسپرینگ رول‌ها آن‌ها را در توری یا روی دستمال قرار دهید تا روغن آن کشیده شود.
  • خوراک خاویار بادمجان را در یک ظرف کوچک بریزید و اسپرینگ رول‌ها را در کنار آن سرو کنید و از این غذای خوشمزه لذت ببرید.