ماسک صورت گوجه‌فرنگی و عسل برای روشنی پوست

chinchin2پوست خود را با ماسک صورت گوجه‌فرنگی و عسل روشن و شفاف کنید. گوجه‌‌فرنگی سرشار از ماده‌ای به نام لیکوپن است که می‌تواند پوست شما را کمی برنزه کند و به ظاهر شما جلوه‌ای درخشان بدهد. گوجه‌فرنگی همچنین از پوست شما در برابر اشعه‌های UV محافظت کرده و همانند یک ضد آفتاب طبیعی عمل می‌کند. عسل نیز خواصی دارد که پوست را روشن و شفاف می‌کند. بیائید نگاهی دقیق‌تر به خواص عسل و نقش آن در این ماسک بیندازیم:

عسل به عنوان ماده طبیعی جاذب رطوبت، موجب تثبیت رطوبت در سلول‌های پوستی می‌شود. همچنین خواص باکتری‌زدایی، عفونت‌زدایی، قارچ‌زدایی و التهاب‌زدایی دارد که از پوست در برابر باکتری و عفونت محافظت می‌کند. پوست را از آسیب رادیکال‌های آزاد مصون داشته، آکنه‌ها را پاکسازی می‌کند.  به کمرنگ شدن لکه‌های سیاه روی پوست و زخم‌های ناشی از آکنه کمک می‌کند و از پیری زودرس پوست پیشگیری می‌کند.

مواد لازم:

  • نصف گوجه‌فرنگی رسیده
  • یک قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه:

نصف گوجه‌فرنگی را به شکل پوره‌ی نرم آماده کنید. عسل را با آن به خوبی مخلوط کنید. حالا مخلوط را به صورت خود بمالید و ۱۵ دقیقه به آن زمان بدهید تا کامل به پوست‌تان نفوذ کند. سپس صورت‌تان را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید.

پیشنهاد:

۱- از عسل خام برای پوست استفاده کنید. محصولات فرآوری شده ممکن است موجب بروز حساسیت شوند.

۲-به دلیل چسبنده بودن این ماسک از پیشانی‌بند یا روسری استفاده کنید که موهایتان آسیب نبیند.

۳-بهتر است هنگام قرار دادن این ماسک بر روی صورت نزدیک روشویی و یا سینک آشپزخانه بایستید تا قطره‌های چسبناک آن روی زمین نریزد.