خواص رب گوجه‌فرنگی

AP_03_15_2013_50008839_L

رب گوجه‌فرنگی ( Tomato paste ) ماده‌ی تقلیل یافته‌ و فشرده‌ی دانه‌ها و پوست گوجه‌فرنگی است. گوجه‌فرنگی‌ها پس از ساعات طولانی پخت غلیظ شده و با از دست دادن رطوبت اضافی‌شان به شکل رب درمی‌آیند. رب‌ گوجه‌فرنگی در قوطی‌های کنسرو ، طعم غلیظ گوجه‌فرنگی دارند. رب گوجه‌فرنگی منبع بیشماری از مواد غذایی است که چندان در گوجه‌فرنگی خام یافت نمی‌شوند و رب را در زمره‌ی ترکیبات سالم در دستورهای غذایی قرار می‌دهند.

مواد غذایی

یک قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی فقط ۱۳ کالری داشته و هیچ چربی‌ای ندارد. به این معنا که موجب اضافه وزن نخواهد شد. رب همچنین حاوی ۲۴۴ واحد بین‌المللی از ویتامین‌ A است که برای سلامتی چشم و بینایی، تولیدمثل و رشد جنینی مفید است. رب گوجه‌فرنگی حاوی ۵/۳ میلی‌گرم از آنتی‌اکسیدان ویتامین C است که ایمنی بدن را بالا برده و به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کند. رب گوجه‌فرنگی همچنین حاوی مقادیری ویتامین K و تعدادی از ویتامین‌های گروهB  است. هر قاشق رب گوجه‌فرنگی همچنین حاوی ۵/۰میلی‌گرم آهن است که به عملکرد سلول‌های قرمز خون کمک می‌کند. در هر قاشق رب گوجه‌فرنگی۱۶۲ میلی‌گرم پتاسیم موجود است که به گردش مایعات در بدن و نگهداری مواد معدنی کمک می‌کند.

آنتی‌اکسیدان‌ها

فرآیند تهیه‌ی رب گوجه‌فرنگی برخی از آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گوجه‌فرنگی را بیشتر در دسترس بدن قرار می‌دهد. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که رادیکال‌های آزاد موجود در بدن و مرتبط با بیماری و پیری را پاکسازی می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد فرآیند گرم کردن گوجه‌فرنگی میزان فعالیت آنتی‌اکسیدان‌ها را در آن افزایش می‌دهد. به ویژه لیکوپن که استفاده از محصولاتی که حاوی این آنتی‌اکسیدان هستند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

آفتاب‌سوختگی

مصرف رب گوجه‌فرنگی از پوست شما در برابر سوختگی‌های پوستی ناشی از اشعه‌ی فرابنفش محافظت می‌کند. در ماه می سال ۲۰۰۱ در Journal of Nutrition نتایج مطالعه‌ای منتشر شد که نشان می‌داد مصرف ۴۰ گرم رب گوجه‌فرنگی همراه با ۱۰ گرم روغن زیتون در طی ده هفته موجب کاهش التهاب‌های پوستی و یا آفتاب‌سوختگی به میزان ۴۰ درصد می‌شود. محققین دلیل این اثر را لیکوپن غنی موجود در رب گوجه‌فرنگی می‌دانند.