املت

یک راه دیگر برای سرو املت

مواد لازم

تخم مرغ

۳ عدد

کره

۲۵ گرم

نان تست

۴ ورقه

سایر مواد لازم

رب گوجه‌فرنگی چین‌چین

۴ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

املت، این ساده‌ترین غذای دنیا که شاید بیش از هر غذای دیگری جان خیلی‌ها را نجات داده و یا حفظ کرده باشد (سلام دانشجو) با وجود ظاهر ساده و غیر اشرافی‌اش یکی از غذاهای محبوب ناپلئون بناپارت بود. خود کلمه‌ی املت، کلمه‌ای فرانسوی است اما خیلی از مردم فرانسه هم شاید تا زمانی که ناپلئون بناپارت این غذا را درک نکرده بود اسمی از آن نشنیده بودند. یک افسانه‌ی قدیمی است که می‌گوید، سال‌ها پیش وقتی ناپلئون از جنوب فرانسه می‌گذشت تصمیم گرفت برای یک شب در نزدیکی شهر بسیر (Bessières) اقامت کند. او در یک مهمانخانه‌ی محلی مورد پذیرایی مردم شهر قرار گرفت و مهمان‌دار او برایش املتی تدارک دید که ناپلئون از مزه‌ی آن بسیار مشعوف شد و فوری دستور داد هرچه تخم‌مرغ در شهر هست جمع‌آوری کنند و برای تمامی ارتش او یک املت بسیار بزرگ طبخ کنند. همچنان و پس از گذشت سال‌ها، مردم آن شهر در جنوب فرانسه سالی یک بار در فستیوالی املت بسیار بزرگی را طبخ می‌کنند و جشن می‌گیرند.

اما می‌خواهیم یک راه ساده به شما آموزش دهیم که این غذای به ظاهر ساده و با طعم شاهانه را کمی زیباتر سرو کنید. برای این کار:

دو عدد تخم مرغ را شکسته و زرده‌ی آنها را از سفیده جدا کنید و زرده‌ها را جداگانه کنار بگذارید. برای این کار می‌توانید از روش‌های نه چندان جالب اما موثری مانند ریختن کل تخم مرغ بر کف یک دست استفاده کنید. به این ترتیب که تخم‌مرغ را بر کف یک دست خود ریخته و اندک اندک انگشت‌های خود را از هم باز کنید و دست خود را تکان دهید تا سفیده از بین انگشت‌ها خارج و زرده در کف دست شما باقی بماند. البته ابزارهایی مانند صافی تخم‌مرغ هم برای این منظور وجود دارد که کار را ساده‌تر می‌کند. حال کره را داخل تابه بیاندازید و با شعله‌ی کم ‌آن را حرارت دهید. رب گوجه‌فرنگی چین‌چین را به آن اضافه کنید و به اندازه‌ی سی ثانیه داخل کره تفت دهید. سپس سومین تخم‌مرغ باقی‌مانده را شکسته و به همراه سفیده‌هایی که از زرده جدا کردید داخل تابه بریزید و با رب ترکیب کنید تا سفیده کاملا پخته شود. املت‌ها را روی دو ورقه نان تست ریخته و پخش کنید تا کاملا سطح نان را بپوشاند. حالا در مرکز دو ورقه‌ی نان تست دیگر، با یک چاقوی تیز یک دایره به اندازه‌ی قطر زرده‌ی تخم‌مرغ خالی کنید. و آنها را روی املت قرار دهید. زرده‌ی خام تخم‌مرغ را با دقت داخل دایره‌ی خالی قرار دهید. کمی بر روی آن نمک پاشیده و به مدت ۳ دقیقه آن را گریل کنید. نوش جان.