پیتزا مارگریتا

پیتزا مارگریتا

مواد لازم

گوجه‌فرنگی

۳ عدد

پنیر موتزارلا رنده شده

۲۵۰ گرم

ریحان تازه

یک دسته کوچک

سایر مواد لازم

نمک

به مقدار لازم

فلفل

به مقدار لازم

آویشن

به مقدار لازم

در سال ۱۸۸۹ و ۲۸ سال پس از یکپارچگی ایتالیا، سرآشپزی در ناپل زندگی می‌کرد که رافائل اسپوزیتو نام داشت و به همراه همسرش پیتزا فروشی «براندی» را مدیریت می‌کرد. در همان سال، وقتی ملکه مارگاریتا همسر شاه اومبرتوی اول برای بازدید از ناپل به این شهر آمدند، سرآشپز اسپوزیتو و همسرش برای پیشکش به شاه پیتزایی را خلق کرد که در آن سه رنگ اصلی پرچم ایتالیا به چشم می‌آمد. پیتزایی که رنگ قرمز خود را از گوجه‌فرنگی و سفیدی را از پنیر و رنگ سبز را از ریحان می‌گرفت و به افتخار ملکه، پیتزای مارگریتا نام‌گذاری شد.

ماگریتا خیلی زود به یکی از محبوب‌ترین غذاها در ناپل تبدیل شد و امروزه اگر معروف‌ترین غذای ایتالیا، پیتزا باشد معروف‌ترین پیتزا هم قطعا مارگریتا است و به عنوان سمبل و پرچم فرهنگ خورد و خوراک ایتالیایی در جهان شناخته می‌شود. اما شاید علت محبوبیت این پیتزا، نه پرچم ایتالیایی که روی آن نقش بسته بلکه سادگی طبخ و گیاهی بودن و طعم فوق‌العاده‌ی آن باشد. به لطف زندگی ماشینی و پرسرعت شهری، مشکل تنها بخش وقت‌گیر پیتزا، یعنی خمیر زیر آن نیز حل شده و می‌توانید خمیر پیتزا را به صورت آماده از فروشگاه تهیه کنید:

یکی از گوجه‌فرنگی‌ها را به همراه دو حبه سیر و مقداری آویشن به داخل خرد کن ریخته و حسابی مخلوط کنید، مخلوط حاصل را را با قلموی آشپزی و یا قاشق روی سطح خمیر پیتزا بمالید به طوری که تمام سطح آن را به طور یکدست بپوشاند. پنیر موتزارلای رنده شده را روی سطح آن اضافه کرده و سپس گوجه‌فرنگی‌های باقی مانده را از عرض بریده و حلقه حلقه کنید و روی آنها بگذارید.

در بسیاری از مایکروفرهای رایج موجود در بازار، برنامه‌ی ترکیبی و از پیش تعیین شده‌ای برای طبخ پیتزا وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید اما اگر مایکروفر شما چنین قابلیتی ندارد می‌توانید آن را به روی حالت گریل گذاشته و تا حدی که سطح پیتزا اندکی قهوه‌ای شود و پنیر شروع به غلغل کردن کند گرما دهید.

نکته‌ی جذاب این پیتزا این است که به خاطر ذات تماما گیاهی آن، تکه‌های آن را می‌توانید داخل فریزر بگذارید و تا یک ماه آن را نگهداری کنید. سپس هر زمان که تمایل داشتید یک برش از آن را گرم و نوش جان کنید:)