گوجه فرنگی

فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین

شرکت کشت و صنعت بین‌الملل چین چین سال‌هاست که به تولید انواع رب گوجه فرنگی مشغول است. آنچه محصولات این برند را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز ساخته است فرآیند تولید محصولات است که با رعایت تمام نکات ایمنی و بهداشتی انجام می‌شود و محصولی کاملاً سالم، بهداشتی و باکیفیت را به دست مشتری نهایی می‌رساند. در ادامه این مقاله با فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین آشنا خواهید شد.

فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین

تلاش ما در چین‌چین تهیه محصولاتی با بالاترین کیفیت ممکن و بهترین مواد اولیه است تا بهترین محصول ممکن را به مشتریانمان ارائه دهیم و محصول رب گوجه فرنگی خانگی چین‌چین نیز از این قائده مستثنی نیست. به همین دلیل تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین‌چین در ۵ مرحله صورت می‌گیرد:

  1. انتخاب گوجه فرنگی برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی
  2. توزین، شست‌و شو و دستچین کردن گوجه‌فرنگی‌ها
  3. خرد کردن گوجه‌ها و حرارت در پری هیتر
  4. پختن گوجه‌ها در دیگ تحت خلأ
  5. پاستوریزاسیون

در ادامه با توضیح انجام هر یک از این فرایندها با ما همراه باشید.

تهیه رب گوجه فرنگی

انتخاب گوجه فرنگی برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

در تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین مثل کنسرو رب گوجه فرنگی چین چین از بهترین محصول گوجه فرنگی منطقه خراسان استفاده می‌شود که عطر و طعم و آرومای مطلوب و رنگ ایده‌آل دارد. این گوجه‌فرنگی‌ها ابتدا توسط تیم کنترل کیفیت قرار می‌گیرند تا از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

توزین، شست‌و شو و دستچین کردن گوجه‌فرنگی‌ها

در این مرحله گوجه‌فرنگی‌ها توزین می‌شوند و سپس برای رعایت اصول بهداشتی در بالاترین سطح ممکن، در سه مرحله شست‌وشو می‌شوند. پس از مرحله شست‌وشو، گوجه‌فرنگی‌ها دستچین شده و اضافات، چوب‌ها و گوجه‌های بی‌کیفیت و له‌شده‌ای که ممکن است همراه سایر گوجه‌فرنگی‌ها باشند؛ از آن جدا می‌شوند. به این ترتیب گوجه‌فرنگی‌های یکدست و باکیفیت برای مراحل بعدی تهیه رب گوجه فرنگی خانگی دستچین شوند.

خرد کردن گوجه‌ها و حرارت در پری هیتر

گوجه‌های دستچین‌شده برای ادامه مراحل پخت خرد می‌شوند. پس از آن در «پری هیتر» حرارت می‌بینند و برای جدا شدن پوست و بذرها از صافی عبور داده می‌شوند.

پختن گوجه‌ها در دیگ تحت خلأ

گوجه‌ها در این مرحله از تهیه رب گوجه فرنگی خانگی در دیگ تخت خلأ پخته می‌شوند. سپس نمک به رب گوجه فرنگی اضافه می‌شود. در ادامه گوجه فرنگی تحت شرایط خلأ تغلیظ می‌شود تا به درجه بریکس مناسب برسد.

پاستوریزاسیون

رب گوجه فرنگی به دست آمده در قسمت فیلر با دمای ۸۵ درجه سانتیگراد داخل شیشه پر می‌شود و بعد از مرحله دربندی تحت دمای ۹۰ تا ۹۵ درجه سانتی‌گراد داخل تونل پاستوریزاسیون مرحله پاستوریزاسیون را طی میکند.

تفاوت رب گوجه‌فرنگی چین‌چین با سایر برندها

به طور کلی مراحل تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین مشابه فرایند تهیه سایر محصولات رب گوجه فرنگی این شرکت است، با این تفاوت که تغییراتی در فرآیند معمول تولید رب داده شده است که طعم رب خانگی را برای مصرف‌کننده تداعی می‌کند. تفاوت رب خانگی چین چین با دیگر محصولات رب گوجه فرنگی در این است که در تهیه این محصول از بهترین واریته گوجه فرنگی استفاده می‌شود.