تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین

شرکت کشت و صنعت بین‌الملل چین چین سال‌هاست که به تولید انواع رب گوجه فرنگی مشغول است. آنچه محصولات این برند را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز ساخته است فرآیند تولید محصولات است که با رعایت تمام نکات ایمنی و بهداشتی انجام می‌شود و محصولی کاملاً سالم، بهداشتی و باکیفیت را به دست مشتری نهایی می‌رساند. در ادامه این مقاله با فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین آشنا خواهید شد.

مرحله اول. انتخاب گوجه فرنگی برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

در تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین مثل کنسرو رب گوجه فرنگی چین چین از بهترین محصول گوجه فرنگی منطقه خراسان استفاده می‌شود که عطر و طعم و آرومای مطلوب و رنگ ایده‌آل دارد. این گوجه‌فرنگی‌ها ابتدا توسط تیم کنترل کیفیت قرار می‌گیرند تا از کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

مرحله دوم. توزین، شستشو و سورت کردن گوجه‌فرنگی‌ها

در این مرحله گوجه‌فرنگی‌ها توزین می‌شوند و سپس برای رعایت اصول بهداشتی در بالاترین سطح ممکن، در سه مرحله شستشو می‌شوند. پس از مراحل شستشو، گوجه‌فرنگی‌ها سورت می‌شوند و اضافات، چوب‌ها و گوجه‌های بی‌کیفیت و لهیده‌ای که ممکن است همراه سایر گوجه‌فرنگی‌ها باشند از آن جدا می‌شوند تا گوجه‌فرنگی‌های یکدست و باکیفیت برای مراحل بعدی تهیه رب گوجه فرنگی خانگی دستچین شوند.

مرحله سوم. خرد کردن گوجه‌ها و حرارت در پری هیتر

گوجه‌های دستچین‌شده برای ادامه مراحل پخت خرد می‌شوند و پس از آن در پری هیتر حرارت می‌بینند و برای جدا شدن پوست و بذرها از صافی عبور داده می‌شوند.

مرحله چهارم. پختن گوجه‌ها در دیگ تحت خلأ

گوجه‌ها در این مرحله از تهیه رب گوجه فرنگی خانگی در دیگ تخت خلأ پخته می‌شوند. سپس نمک به رب گوجه فرنگی اضافه می‌شود. در ادامه گوجه فرنگی تحت شرایط خلأ تغلیظ می‌شود تا به درجه بریکس مناسب برسد.

مرحله پنجم. پاستوریزاسیون

رب گوجه فرنگی به دست آمده در قسمت فیلر با دمای ۸۵ درجه سانتیگراد داخل شیشه پر می‌شود و بعد از مرحله دربندی تحت دمای ۹۰ تا ۹۵ درجه سانتی‌گراد داخل تونل پاستوریزاسیون مرحله پاستوریزاسیون را طی میکند.

جمع‌بندی

به طور کلی مراحل تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چین چین مشابه فرایند تهیه سایر محصولات رب گوجه فرنگی این شرکت است، با این تفاوت که تغییراتی در فرآیند معمول تولید رب داده شده است که طعم رب خانگی را برای مصرف‌کننده تداعی می‌کند. تفاوت رب خانگی چین چین با دیگر محصولات رب گوجه فرنگی در این است که در تهیه این محصول از بهترین واریته گوجه فرنگی استفاده می‌شود.