طرز تهیه خاویار بادمجان

طرز تهیه خاویار بادمجان

خوراک خاویار بادمجان یکی از غذاهای محبوب ایرانی است که کنسرو آن نیز بسیار پرطرفدار است. در این مقاله قصد داریم با طرز تهیه خاویار بادمجان در خانه آشنا شویم.

مواد لازم برای تهیه خاویار بادمجان برای چهار نفر

  • ۴ عدد بادمجان متوسط
  • ۱/۴ فنجان روغن آفتابگردان
  • دو عدد پیاز متوسط خرد شده
  • ۲ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
  • نمک به میزان دلخواه
  • فلفل سیاه به میزان دلخواه

مراحل تهیه خاویار بادمجان

مرحله اول. بادمجان‌ها را به صورت افقی به دو نیم تقسیم کنید و آن‌ها را کبابی کنید. البته می‌توانید بادمجان‌ها را آب‌پز کنید و انتخاب روش پختن بادمجان‌ها بستگی به خودتان دارد.

مرحله دوم. پیازهای خرد شده را به مدت ۱۵ دقیقه در روغن تفت دهید و مقداری نمک به آن اضافه کنید. رب گوجه فرنگی را به پیاز اضافه کنید و برای ۱۵ دقیقه دیگر ترکیب را در روغن تفت دهید.

مرحله سوم. گوشت بادمجان‌ها را که به خوبی پخته و نرم شده‌اند از پوست جدا کنید و در یک ظرف قرار دهید تا سرد بشوند. سپس بادمجان را با گوشتکوب له کنید.

مرحله چهارم. بادمجان‌ها را به همراه ترکیب پیاز و رب گوجه فرنگی در یک ظرف بریزید. مقداری آب به ترکیب اضافه کنید و آن را با حرارت زیاد به جوش برسانید، سپس درب ظرف را روی آن قرار دهید و بگذارید ترکیب برای مدت یک ساعت غل بزند.

مرحله پنجم. در این مرحله خوراک بادمجان شما آماده شده است ولی ممکن است کمی آبکی باشد. در این صورت لازم است درب ظرف را بردارید حرارت را کمی زیاد کنید تا آب مخلوط کاملاً بخار شود.

مرحله ششم. خوراک بادمجان شما کاملاً آماده است و می‌توانید آن را با چلو یا نان سرو کنید.

تهیه خاویار بادمجان در منزل خیلی کار سختی نیست، اما دسترسی به مواد اولیه مرغوب و باکیفیت همیشه و در همه مواقع سال ممکن نیست، از این رو استفاده از کنسرو خاویار بادمجان چین چین را که از مواد دستچین با بهترین کیفیت تهیه شده است، به شما پیشنهاد می‌کنیم.

علاوه بر این، از آنجایی که کنسرو خاویار بادمجان چین چین در شرایط کاملاً پاستوریزه، بهداشتی و استاندارد تولید می‌شود تا دو سال قابلیت مصرف دارد، فراهم آوردن چنین شرایطی در خانه عملاً غیرممکن است.