سوپ گوجه‌فرنگی

سوپ گوجه‌فرنگی

مواد لازم

آب گوجه‌فرنگی

۴ پیمانه

پیاز متوسط رنده شده

۱ عدد

جعفری ساطوری

3 قاشق غذاخوری

سایر مواد لازم

رب گوجه‌فرنگی چین‌چین

۲ قاشق سوپ‌خوری

آرد

۱ قاشق غذا خوری

روغن

2 قاشق سوپ‌خوری

سوپ گوجه‌فرنگی یکی از محبوب‌ترین سوپ‌های دنیاست. با اینکه این سوپ ظاهرا بسیار ساده است و تهیه‌ی آن پیچیدگی خاصی ندارد، اما به تعداد آشپزهای دنیا برای تهیه‌ی سوپ گوجه‌فرنگی راه است. بسیاری گوجه‌فرنگی را نرم و پوره می‌کنند و بعد با آن سوپ می‌پزند در حالی که خیلی‌ها از تکه‌های گوجه‌فرنگی له نشده استفاده می‌کنند تا هنگام خوردن سوپ گوجه‌ها زیر دندان احساس شود. خیلی‌ها آن را با نان کروتان (تکه‌های کوچک و برشته‌ی نان) میل می‌کنند و بسیاری به آن خامه‌ی ترش اضافه می‌کنند.  بعضی آن را داغِ داغ میل می‌کنند و عده‌ای هم سوپ گوجه‌فرنگی را سرد ترجیح می‌دهند.

این سوپ، یکی از غذاهای نوستالژیک لهستان و آمریکا است و در هند نیز طرفداران تند و تیزی دارد. هرچند مشخص نیست که نخستین بار چه کسی و کجا این سوپ را تهیه کرده اما قدیمی‌ترین اشاره‌ای که به طرز تهیه‌ی سوپ گوجه‌فرنگی شده در یکی از کتاب‌های آشپزی ماریا پارلوا، سرآشپز معروف قرن نوزدهم در آمریکا است.

اسپانیایی‌ها نیز سوپ گوجه‌فرنگی مخصوص خود را دارند که به آن گاسپاچو (Gazpacho) می‌گویند و ریشه در آندولس (جنوب اسپانیا) دارد. گاسپاچو یکی از غذاهای سنتی اسپانیا و کشور همسایه‌ی آن، پرتغال محسوب می‌شود و عمدتا سرد مصرف می‌شود شاید برای همین است که بیشتر در فصل تابستان طبخ و تهیه می‌شود.

پیشنهاد چین‌چین این است که برای تهیه‌ی یک سوپ گوجه‌فرنگی خوشمزه:

روغن را در ظرف ریخته تا کمی گرم شود و پیاز را در آن حسابی تفت دهید. کم کم آرد و رب گوجه‌فرنگی را اضافه کنید و ۱ تا ۲ دقیقه همراه با پیاز در ظرف بگردانید. سپس آب گوجه‌فرنگی را با اندکی نمک به آن اضافه کنید. شدت شعله را زیاد کنید تا محتوای داخل ظرف به جوش بیاید. بعد از اینکه جوش آمد زیر شعله را کم کنید و در دیگ را ببندید و ۳۰ دقیقه به آن مهلت دهید تا حسابی پخته شود. سوپ گوجه‌فرنگی شما آماده است. آن را داخل ظرفی بریزید و با اندکی جعفری تزئین کنید.

همان‌طور که گفتیم، این یکی از هزاران روش برای طبخ این سوپ جذاب و محبوب بود. فوت کوزه‌گری شما برای طبخ سوپ گوجه‌فرنگی چیست؟ برای ما در کامنت‌ها بنویسید.