تست گوجه‌فرنگی و آووکادو

تست گوجه‌فرنگی و آووکادو

مواد لازم

نان تست

۴ تکه

گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی

آووکادو

نصف یک میوه‌ی کامل

سایر مواد لازم

پنیر دل‌خواه

۸ ورقه‌ی نازک

سس مایونز

۱ تا ۲ قاشق

همه‌ی پدرها و مادرها قطعا دغدغه‌ی رسیدن ویتامین‌های لازم به کودکان خود دارند و در مقابل خیلی از بچه‌ها در مقابل خوردن میوه‌ها و سبزیجات مقاومت می‌کنند. اما به احتمال زیاد اگر تنوعی در شکل و نحوه‌ی سرو کردن آنها پیدا کنید، بچه‌ها اشتیاق بیشتری به خوردن آن نشان خواهند داد.

آووکادو و گوجه‌فرنگی دو تا از میوه‌هایی هستند که هرچقدر برای کودکان مفید هستند به همان اندازه هم کودکان از خوردن آنها امتناع می‌کند. راجع به خواص گوجه‌فرنگی پیشتر از ما بسیار شنیده‌اید (اینجا کلیک کنید) اما آووکادو میوه‌ای است که شاید در کشور ما کمتر شناخته شده باشد.

آووکادو سرشار از چربی‌های سالم است که برای رشد کودکان ضرورت دارد. به حدی که نزد متخصصان تغذیه به «کره‌ی طبیعی» شهرت دارد. در کنار چربی، آووکادو مملو از فیبر نیز هست که عملکرد سیستم هاضمه را بهبود می‌بخشد و به خصوص برای کودکان که همواره در معرض یبوست هستند بسیار مفید است.

از طرف دیگر، آووکادو یکی از غنی‌ترین منابع پتاسیم است. یکی از مزایای بی‌شمار پتاسیم برای کودکان، کمک به رشد و ساخت عضله‌های آنان است و از آنجا که معمولا به ندرت منبعی چنین غنی برای پتاسیم در طبیعت یافت می‌شود، مصرف آووکادو برای رشد کودکان ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

شاید به خاطر بافت چرب و نرم آووکادو نتوان به راحتی کودکان را قانع به خوردن  آن کرد اما اگر آن را با گوجه‌فرنگی و پنیر مورد علاقه‌ی فرزندتان ترکیب کنید دردسر کمتری برای قانع کردن فرزند خود خواهید داشت.

روی تمام نان‌های تست را با یک لایه از مایونز بپوشانید. نیمه‌ی آووکادو را به صورت طولی به لایه‌های باریک برش دهید و روی سطح نان بگذارید. گوجه‌فرنگی را برش دهید و روی سطح نان قرار دهید و ورقه‌های پنیر را به روی آن اضافه کنید. تکه‌های نان را داخل سینی قرار داده و ۲ تا ۴ دقیقه داخل مایکروفر بگذارید و با درجه‌ی ماکزیمم تست کنید.