استیک مرغ

استیک مرغ با سس گوجه‌فرنگی

مواد لازم

تخم مرغ

2 عدد

نمک

3 پیمانه

شکر قهوه ای

4 پیمانه

استیک، علی‌رغم ظاهر اشرافی‌اش غذایی ساده است که با اندکی آمادگی از قبل می‌توان به سرعت آن را آماده کرد. ولی از این‌ها مهم‌تر، استیک غذایی است که اغلب کودکان آن را بسیار دوست دارند و از آنجایی که کودکان در سن رشد هستند، برای آنها بسیار هم مفید و مقوی است.

استیک انواع گوناگونی دارد و مشهورترین آن استیک گوساله است. اما در نقاط مختلف دنیا، از استیک کانگورو گرفته تا مرغ و ماهی بسیار استفاده می‌شود. اما شاید آنچه که یک استیک خوب را متمایز و خواستنی می‌کند نه خود استیک بلکه سسی است که روی آن استفاده می‌شود.

یک عدد پیاز، ریحان‌ها و گوجه فرنگی ها را ریز خرد کرده و در ماهی‌تابه ای که یک قاشق روغن زیتون در آن ریخته‌اید بریزید. نمک، فلفل و آویشن را اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا با شعله کم آرام آرام بپزد. ماهی‌تابه‌ی ترجیحا چدنی را روی شعله زیاد قرار داده و فیله‌های مرغ را روی آن بیاندازید و به مدت یک دقیقه این رو و آن رو کنید تا رنگ آن کاملا سفید شده و آب مرغ کشیده شود. این کار کمک می‌کند تا استیک شما طعم بهتری داشته باشد. حالا یک قاشق روغن زیتون را به ظرف اضافه کرده و زیر ماهی تابه را کم کنید و دو طرف فیله را خوب سرخ کنید تا رگه‌های طلایی رنگ روی فیله کوبیده شده ظاهر شود.

در زمانی که فیله ها دارند آماده می‌شوند، ساقه تره‌فرنگی را به قطعات ۶-۷ سانتی تقسیم کرده و به صورت عمودی خلال کنید. پیاز پوست قرمز را به دو قسمت تقسیم کرده و خلال کنید. کلم بروکلی و بروکسل را ( می‌توانید به ترکیب این دو بروسلی هم بگویید!) خُرد کرده و به تره فرنگی و پیاز اضافه کنید. نمک، روغن زیتون و سرکه بالزامیک را به سالاد اضافه و خوب مخلوط کنید.

زیر سس گوجه و فیله ها را خاموش کنید و روی هر فیله به میزان لازم سس گوجه‌فرنگی را ریخته و با سالاد میل فرمایید. نوش جان 🙂